Telefon
WhatsApp
Aysu Bankoğlu Kalabalık CHP Örgütü Hasankadı, Abdipaşa ve Ulus’ta Yurttaşlarla Birlikteydi

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu ve kalabalık CHP örgütü Hasankadı, Abdipaşa ve Ulus’ta yurttaşlarla birlikteydi. Bankoğlu "Sadece Cumhurbaşkanı seçimi değil, bir referandum" dedi.

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi çalışmaları için Bartın’da bulunan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve kalabalık parti örgütü ile temaslarına devam ediyor. Ekip Hasankadı ve Ulus’a iki gruba ayrılarak, aynı anda adeta çıkartma yaparak zamanı en iyi şekilde kullanmaya çalıştıklarını gösterdi. Bankoğlu gidebilidikleri kadar yere gitmeyi hedeflediklerini, olabildiğince çok yurttaşla temas etmenin faydasını gördüklerini belirtti.

Bankoğlu açıklamasında “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın yeni dönemdeki hizmetlerini anlatmaya iki tur arasında ne yazık ki ara vermek zorunda kaldık. Özellikle ilk tur ardından seçim sonuçlarına ilişkin ortaya dökülenler ve tabii ki iktidarın yalanlarla, dolanlarla hazırlatıp servis ettiği montaj videoları konusu öne çıktı. Halkımız geçim sıkıntısı, işsizlik ve mülteci sorunlarıyla mücadele etmeye çalışırken hükümet yine kendine yakışanı yaparak yalanlarıyla gündem değiştirdi. Sadece partimiz değil yurttaşlarımızın da bununla ilgili tepkisi büyük. Ülke tarihinde bir siyasi parti için ‘bıktık’ tanımının şimdiye kadar yapıldığını sanmıyorum ama cidden bıktırdılar. Her gün acaba daha ne kötülük yapabilirler, ne yalan söyleyip ne iftira atabilirler diye düşünsek bile bulamayız. Hani derler ya, bunların yaptığı şeytanın aklına gelmez diye. Tam da o. Bugün bir kez daha Hasankadılı hemşehrilerimizle konuşurken ifade ettim, yegane amacı milletini birbirine düşman etmek, ayrıştırmak olanlara bir daha

kanmayın. Ülkenin bekasını bitiren asıl budur. Dış güçlere filan gerek yok, kaleyi içten yıkmak istemek, dikkati başka yöne çekerek gemiyi istediği gibi yürütmek alenen insanları kandırmaktır. Dolar 20 lira olmuşken, emekli ilacının katkı payını ödeyemezken, eline geçen parayla işsiz evladına bakmak zorunda bırakılmışken yaptıkları kirli siyaset ayıptır, yanlıştır, günahtır. İnsanlara söyleyecek sözü kalmamış, miyadını doldurmuş bu hükümet tasfiye edilmelidir” ifadeleri kullandı.

Bankoğlu ve beraberindeki heyet Hasankadı ardından Ulus’ta CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ve Ulus İlçe örgütüne katılarak pazaryeri, kahveler ve esnafla temaslarına devam etti. Bankoğlu burada yurttaşların AKP sayesinde TBMM’ye giren Hüdapar’a ilişkin sorularını yanıtladı. Açıklamasında “Sözde çok milliyetçi AKP alenen ve resmen Hizbullah ve PKK terör örgütü değildir diyen Hüdapar ile ittifak yaptı ve onları Türkiye Cumhuriyeti’nin meclisine soktu. Milletvekili olarak ettiğimiz yemini bilenler bilir. Metnin içinde Cumhuriyet’e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağımıza ilişkin büyük Türk milleti önünde namus ve şeref üzerine yemin edeceğimiz yazılıdır. Hüdapar “Türk milleti” adına yemin etmek istemediği için AKP foyası ortaya çıkmasın diye Meclis yemin törenimizi ikinci tur sonrasına bıraktı. Bu en son ve en basit örneği. Kimin ne derece vatan, millet, bayrak, birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket ettiğini gösteren son olay. Millet değişim şart diyorsa şarttır. Tek adam rejimi mi parlamenter sistem mi, otorite mi demokrasi mi, ekonomi çöksün mü çıksın mı, ülke mülteci kampına dönsün mü vatanımızı bırakmayalım mı, evlatlar işsizlikle kavrulsun mu yüzler gülsün mü? Karar bunun kararıdır. 28 Mayıs’ta halkımızın doğruyu göreceğinden eminiz” sözlerine yer verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 7 7 0 21
2 GS  Galatasaray 7 6 0 19
3 ADS  Adana Demir. 7 4 1 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 2 13
5 TS  Trabzonspor 7 4 3 12
6 KSM  Kasımpaşa 7 3 1 12
7 HTY  Hatayspor 7 2 0 11
8 ÇRZ  Ç.Rizespor 7 3 2 11
9 KYS  Kayserispor 6 2 1 9
10 ANT  Antalyaspor 7 2 2 9
11 KON  Konyaspor 7 2 2 9
12 SVS  Sivasspor 7 1 2 7
13 ALNY  Alanyaspor 7 1 2 7
14 MKE  Ankaragücü 7 1 3 6
15 FKGK  Karagümrük 7 1 3 6
16 GFK  Gaziantep FK 7 2 5 6
17 PNDK  Pendikspor 7 0 3 4
18 İBFK  Başakşehir 6 1 5 3
19 İST  İstanbulspor 6 0 4 2
20 SAMS  Samsunspor 6 0 5 1

Reklam

Anket