Telefon
WhatsApp
AK PARTİ’nin İstanbul ilçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı

Cumhur İttifakı çatısı altında açıklanacak adaylardan Silivri ve Beşiktaş’ta MHP’li, 37 ilçede de AKP’li isimler aday gösterildi.

Haliç Kongre Merkezi’nde saat 14:00’te başlayan toplantıda İstanbul’un ilçelerinde yarışacak belediye başkan adayları tanıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için Murat Kurum’un adaylığı 7 Ocak’taki toplantıda açıklamıştı. 18 Ocak’ta da Ankara ve İzmir dahil bütün büyükşehir ve il belediye başkan adaylarının tanımı tamamlanmıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye “Yeniden İstanbul” şarkısını söyleyerek geldi.

Seçimlere 70 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, “Söz konusu İstanbul olduğunda yaptığımız çalışmalar bir başka anlam taşıyor” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Gerçi bir seçmeni sandıktan sandığa hatırlayan bir parti olmadık. Yılın 365 günü günün 24 saati milletimizle gönül gönüle irtibat halinde bir kadroyuz. Seçim dönemi, her zaman yaptığımız işleri kısa sürede tekrarlamanın, muhabbet saflarını sıklaştırmanın, gönül köprülerimizi daha da güçlendirmenin vesilesi olarak görüyoruz.”

İstanbul’a 1994 yılında hizmet etmeye başladıklarını söyleyen Erdoğan, “Bu İstanbul’a hizmet etmek için 1994 yılında milletimizin huzurunda, karşımızda altyapısı çökmüş, üstyapısı perişan bir şehir vardı. Çöp, çukur, çamur; İstanbul buydu. Haliç’e kokudan yaklaşılamıyordu. Ben Kasımpaşalıyım. Haliç’le beraber yaşadım. Bu Haliç ne yazık ki ne zaman biz temizlemeye başladık, o zaman bugünkü Haliç oldu. Haliç’ten o zamanlar itibariyle 9,5 milyon metreküp çamur çıkardık. Bu çamuru Alibeyköy’de bir taşocağına naklettik. Bunu şu andakiler yapabilir miydi? Ama bunu Murat Kurum yapar” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “poşet” göndermesine cevap veren Erdoğan, “İstanbul’un yönetimini devralanlar, temel atmama töreniyle başladılar. Atmadıkları temel Silahtarağa Arıtma Tesisi projesiydi. Arıtma yapılmayan sular Haliç’e boca edilince, burası yeniden ölmeye, kokmaya başladı. Hatalarından ders çıkarmak yerine vizyonsuzluklarını İstanbul’un dikey bahçelerini yok ederek devam ettirdiler. Aynı zihniyet poşet göndermesiyle arzı endam ediyor” diye devam etti.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Kendileri çalıp kendileri oynamaya alışkın olanlar, en küçük bir aykırı ses duyduklarında hemen karşılarındakinin gırtlağına sarılmaya kalkıyor. Gırtlağına sarıldığınız bu millet size cevabını, seçim günü sandıkta verecektir. Galiz küfürler savurduğunuz kadınlarımız, 31 Mart günü sandık önlerine geldiğinde, size ettiğiniz hakaretlerin hesabını soracaktır. Hem ‘kadın hakları’ diyeceksiniz, hem de milletin ortasında yaşlı bir kadına saldıran edepsizlere hiçbir tepki göstermeyeceksiniz. Hem ‘basın özgürlüğünden’ dem vuracaksınız, hem de görevini yapmaya çalışan gazetecileri militanlarınıza linç ettireceksiniz. Bunun adı sadece ikiyüzlülük değil; aynı zaman faşizmdir, despotizmdir.”

Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) eleştiren Erdoğan, “Güney sınırlarımız boyunca bir teröristan kurarak bizi tecrit etmek isteyenlerin en önemli aracı bölücü terör örgütüdür. Bu örgütün ülke içindeki siyasi veya sivil görünümlü uzantıları da aynı amaca hizmet ediyor. Asıl üzüntü verici taraf, ülkemizin ikinci büyük partisi durumundaki CHP’nin bu kirli oyunda kendisine biçilen role razı olmasıdır. Maalesef, CHP yönetiminde giderek düşen bir seviye var” dedi.

Erdoğan, kendi dönemlerinde CHP’nin iki kez genel başkanının değiştiğini hatırlatarak, “Rahmetli Deniz Baykal’la pek çok konuda anlaşamazdık, ama siyasi birikimini takdir ederdik. Bay Kemal’le çok kavgamız oldu ama onun da kendine göre bir tarzı, üslubu ve misyonu vardı. CHP’nin mevcut genel başkanı Özgür Efendi ise daha başlamadan listenin en altına yuvarlanmayı başardı” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Geçmişte SHP, bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclis’e ilk kez taşımanın vebaliyle tarihe gömülüp gitti. Esasen CHP, uzunca bir süredir bölücü örgütün güdümündeki partiyle el altından zaten işbirliği yapıyordu. Ancak, hiç değilse bu işbirliğinden mahcubiyet duyuyorlar, yapılan pazarlıkları gizli-saklı tutmaya çalışıyorlardı. Özgür Efendi’nin CHP’si ise, bölücü örgütün aparatlığına devam eden, dolayısıyla siyasi meşruiyeti tartışmalı DEM Partiyle adeta bütünleşmiş durumdadır. Koltuğunu muhtaç olduğu birilerinin siyasi ihtirasına zemin hazırlamak için yapılan bu işbirliğiyle, her iki parti de kendi ayaklarına birer utanç prangası vurmaktadır. Birilerinin, tek parti faşizminin mirasçısı CHP’yi nasıl hazmedebildiklerini bilmiyoruz. Aynı şekilde, bölücü örgütle bağını inkâr etme gereği dahi duymayanları, cumhuriyetin kurucu partisi olduğu iddiasındaki CHP’nin nasıl baş tacı edebildiğini de bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey, bu işbirliğinin, milletimizin tasvip edemeyeceği kadar kirli olduğudur, karanlık olduğudur, dışarıdan güdümlü olduğudur, ülkenin aleyhine olduğudur.”

“İstanbul’a yeniden AK Parti lazım”

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yaptı. Kabaktepe, İstanbul’a yeniden AKP’nin lazım olduğunu söyledi, “Bizlerde diyoruz ki İstanbul’a yeniden aşk, İstanbul’a yeniden heyecan, İstanbul’a yeniden AK Parti lazımdır. Ve inanıyorum ki herkes için bayram çok yakındır” dedi.

İstanbul’un bütün ilçelerinde en güçlü ve en doğru adayı AKP’nin çıkardığını söyleyen Kabaktepe, “Bizler biliyoruz ki bütün ilçelerimizi kazanmak gibi bir sorumluluğumuz İBB’yi kazanmak gibi bir zorunluluğumuz vardır. Ve inanıyorum ki ilçe adaylarımız sadece ilçe bağlamında değil İBB başkanlığı yarışında da en büyük katkıyı sunacaktır” diye devam etti.

“Trafik çilesi ortadan kalkana kadar çalışacağız”

Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan adayı Murat Kurum ise İstanbul’un sorunlarını, dertlerini bilen kadrolarla çalışacaklarını söyledi:

“İstanbul’un sorunlarını, dertlerini bilen kadrolarla birlikte; bu şehirde oluşan tüm karmaşayı sonlandıracağız. 81 şehrimizde, tüm afet alanlarında, depremlerde, sellerde, yangınlarda nasıl çalıştıysak; İstanbul’da da, tek bir riskli yapı kalmayana kadar; trafik çilesi ortadan kalkana kadar, sokakları güven ve huzurla dolana kadar çalışacağız!”

“İstanbulluların gündeminde olmayan hiçbir şey, bizim de gündemimiz de olmayacak” diyen Kurum, ayrıştırıcı değil, birleştirici olacaklarını söyledi.

Adaylar listesi:

Adalar: Uğur Sina Şen

Arnavutköy: Mustafa Candaroğlu

Ataşehir: Mustafa Naim Yağcı

Avcılar: Abdullah Küçükoğlu

Bağcılar: Abdullah Özdemir

Bakırköy: Ali Talip Özdemir

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Bayrampaşa: İlknur Kovaç Bayraktar

Beşiktaş: Serkan Toper

Beykoz: Murat Aydın


Beylikdüzü: Mustafa Günaydın

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Büyükçekmece: Recep Erol

Çatalca: Mesut Üner

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Esenler: Mehmet Tevfik Göksu

Esenyurt: Hamit Öncü

Eyüpsultan: Deniz Köken

Fatih: Mehmet Ergün Turan

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Bünyamin Demir

Kadıköy: Veli Arslan

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Kartal: Hüseyin Karakaya

Küçükçekmece: Aziz Yeniay

Maltepe: Kadem Ekşi

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Hüseyin Coşkun

Silivri: Volkan Yılmaz

Sultanbeyli: Ali Tombaş

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Şile: İlhan Ocaklı

Şişli: Gökhan Yüksel

Tuzla: Şadi Yazıcı

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 27 22 1 70
2 GS  Galatasaray 26 22 1 69
3 TS  Trabzonspor 27 14 9 46
4 BJK  Beşiktaş 27 14 9 46
5 KSM  Kasımpaşa 27 11 10 39
6 SVS  Sivasspor 27 9 8 37
7 İBFK  Başakşehir 27 10 11 36
8 ÇRZ  Ç.Rizespor 27 10 11 36
9 ANT  Antalyaspor 26 8 7 35
10 KYS  Kayserispor 27 10 9 35
11 SAMS  Samsunspor 27 9 12 33
12 ADS  Adana Demir. 27 7 9 32
13 ALNY  Alanyaspor 27 6 9 30
14 FKGK  Karagümrük 27 7 12 29
15 MKE  Ankaragücü 27 6 10 29
16 HTY  Hatayspor 27 6 10 29
17 GFK  Gaziantep FK 27 7 13 28
18 KON  Konyaspor 27 6 11 28
19 PNDK  Pendikspor 27 6 13 26
20 İST  İstanbulspor 27 3 18 12

Reklam

Anket